Kona on rohkem kui 60 erinevas riigis esindatud legendaarme jalgrattabränd. Maailma parimate rattatootjate hulka kuuluv Kona on olnud tipus juba üle 30 aasta.

Tutvu Kona 2022 tootevalikuga Kona Eesti tootekataloogis.KONA

Kona on kogu maailmas tuntud jalgrattatootja, kelle jalgrattaid tuntakse eelkõige oma vastupidavuse ning kõrge kvaliteedi ja hinnasuhte poolest. Kuid ka sellepoolest, et Kona jalgratastega sõitmine on lihtsalt lõbus. Kona jalgrattaid peetakse tänase päevani üheks kõige vastupidavamateks rattamaailmas. Kõigil Kona jalgratta raamidel eluaegne garantii ning tugev klienditugi tekkivate probleemide lahendamiseks. Brändi edu tõestuseks on väga kõrged kliendirahulolu näitajad, mis on ka Kona üheks edasikandvaks põhimõtteks. Kona peetakse täna üheks parimaks jalgrattatootjaks terves maailmas, kelle jalgrattaid müüakse rohkem kui 60 erinevas riigis. Sealjuures on Kona nimetatud maailma väiksemaks suureks jalgrattatootjaks.

AJALUGU

Kona bränd asutati 1988. aastal Kanada läänerannikul, British Columbia mägialadel, mida peetakse mägijalgratturite mekaks. Brändi loojad - Dan Gerhard ja Jacob Heilbron on siiani ettevõtte algupärased omanikud ja püüavad kanda edasi neid samu väärtusi, mis on teinud Kona tänaseks legendaarseks ja armastatuks sõitjate poolt. Täna on Konal peakontorid nii Kanadas, Ameerika Ühendriikides kui Euroopas. Kona ajalugu on olnud rikkalik – Kona oli esimene, kes hakkas tootma “sirge disaniga” kahvleid mägijalgratastele; Kona tootis juba ettevõtte teisel tegutsemisaastal üle 4000 titaanraamiga jalgratta; juba kolmandal tegutsemisaastal liitus Kona brändiga mäestlaskumise maailmameister Cindy Devine, kes tõi Konale maailmameistrivõistlustel poodiumikoha mitte ainult ühel, vaid kahel järjestikusel aastal; neljandal tegutsemisaastal nimetati Kona Kilaeua aasta jalgrattaks; viiendal tegutsemisaastal liitus Kona-ga mäestlaskumise mäestlaskumise legend Steve Peat, kelle nimel on nüüdseks üle kolmekümne kuldmedali maailma-, Euroopa ja kohalikelt meistrivõistlustelt kõige ekstreemsemalt mägijalgratta spordialalt; kuuendal aastal algatab Kona programmi, millega kogutakse üle 80 tuhande dollari, et toetada jalgrattasõitu toetavaid mittetulundusühinguid. See on vaid väike osa Kona väga huvitavast ajaloost ning väärtustest, mida täna saab nautida modernsete Kona jalgrataste näol iga lihtne Eesti jalgrattahuviline.


TOOTEVALIK

Kona mudelivalikus on 14 erinevat tüüpi jalgratast, millest leiab sobiva igale sõidustiilile ja vajadusele. Olgu selleks lasteratas, linnaratas, maanteeratas, tsüklokrossiratas, matkaratas, klassikaline mägijalgratas, agressiivse ja modernse geomeetriaga sportmägijalgratas, fatbike või hoopis elektrijalgratas – Kona mudelivalik katab tänaseks iga kliendi vajaduse. Veelgi muljetavaldam on see, et valida on ligi 70 erineva mudeli vahel. Saadaval on nii 26-, 27.5- kui 29-tollised rattad, seejuures on enamik Kona mudeleid disainitud nõnda, et need toimivad nii traditsioonilise mägijalgratta rehviga kui ka pluss-suuruses laiade rehvidega. Suurem osa mudeleid on sealhulgas tubeless  valmidusega ehk rehve on võimalik kasutada ilma sisekummita. Valikus on mudelid, mis toimivad nii 27.5- kui 29-tolliste jooksudega, vastavalt sõitja vajadusele. Otseloomulikult on saadaval igat tüüpi kahe amordiga mägijalgrattad, sealjuures isegi kaheamordilised võistlusvalmidusega lastejalgrattad. Elektrijalgratastena on saadaval nii linnarattad, tippklassi mägijalgrattad kui matkarattad. Raami materjalivalikus on nii alumiiniumsulamid, süsinikfiiber, teras kui titaan.

Lisaks on Kona toodetena saadaval kaks kõige olulisemat asja jalgrattasõbrale – raami varuosad, mis on häda korral kliendile alati kättesaadavad ning Kona meened ja elustiilitooted neile, kes armuvad Kona brändi ja ratastesse.

KVALITEET

Kona kasutab oma jalgrataste tootmises samu tehnoloogiaid, materjale ja kvaliteedistandardeid nagu maailma suurimad tootjad. See on üheks põhjuseks, miks Kona jalgrattad on maine välja teeninud kui ühed vastupidavamad jalgrattad turul. Kuid Kona jalgrattad teeb vastupidavaks eelkõige nende disain, mis on oma olemuselt lihtne ja robustne. Täna võib näha ikka veel 20 aasta eest toodetuid Kona mudeleid, mida kasutatakse igapäevaselt. Kõigil Kona raamidel on eluagne garantii ning Kona rattad on testitud täpselt sama karmides tingimustes kui kõik teised tippbrändid maailmas. Kona jalgrattaid kasutatakse täna maailma ekstreemsematel mägijalgrattavõistlustel, nagu Red Bull Rampage ja Enduro World Series, kus hüpete suurused küündivad 30 meetrini ning kiirused üle 100 km/h. Lisaks osaleb Kona edukalt mitmetel teistel jalgratta võistlussarjadel nagu tsüklokross, mägijalgrattakross, maanteesõit jne.


HIND

Tänapäeval, kus tehnoloogia ja inimese võimekus luua keerulisi asju on ületanud igasuguse ettekujutuse piiri, küündivad tavainimesele pakutavate modernsete jalgrataste hinnad ilma erilise vajaduseta üle 10 tuhande euro piiri. Kona eesmärk on pakkuda see-eest aga jalgrattaid, mis oma hinnalt konkurentidest odavamad, aga ei jää kvaliteedilt ega sõiduomadustelt alla kuidagi oluliselt kallimatele brändidele. Tihtipeale eelistatakse oma vastupidavate lahenduste ja lihtsa sõidukäitumise poolest Kona jalgrattaid just nimelt kallimatele brändidele. Kuna mudelivalik on väga lai, siis leiab sobivas hinnaklassis ratta endale igaüks – olgu selleks algaja jalgrattur või tippsportlane. Hea jalgratas pole see, mis on kõige kallim ja uhkem, vaid see, mis leiab kõige rohkem sihtotstarbelist kasutust.

Kona jalgratastel on paigas fikseeritud hind, mis ei muutu hooaja jooksul ning peegeldab Kona kõrget hinna ja kvaliteedi suhet. Samuti väldib see algseid suuri juurdehindlusi ning on kliendi huvidele lähedasem. 

Tutvu Kona 2022 tootevalikuga Kona Eesti tootekataloogis

Kona jalgrattabrändi toob Eestis maale Velomarketi jalgrattapood.